O Speed Boosteru

Společnosti Metabones® a Caldwell společně vynalezli revoluční doplněk s názvem Speed ​​Booster™, který se přidává mezi mirrorless fotoaparát a objektiv standardní zrcadlovky. Zvyšuje maximální clonu o 1 F-stopu (odtud jeho jméno), zvyšuje MTF a násobí 0.71x ohniskovou vzdálenost. Například z Canonu EF 85mm f/1.2L II se na fotoaparátech Sony NEX stává objektiv 59mm f/0.9 se zvýšenou ostrostí. Rychlejší clona umožňuje využít menší hloubky ostrosti a nižší ISO nastavení pro snížení šumu.

Speed ​​Booster se obzvláště hodí pro ultra-širokoúhlé objektivy. Kombinovaná ohnisková vzdálenost Speed ​​Boosteru a APS-C mirrorless fotoaparátu je přibližně 1.09x, čili výsledek je téměř „full-frame“. Ultra-širokoúhlé objektivy tak zůstávají ultra široké (např. 14mm se změní jen na cca 15,3mm).

Optiku Speed ​​Boosteru vyvinul Brian Caldwell, PhD, veterán na poli vysoce korigovaných objektivů jako Coastal Optics 60mm f/4 UV-VIS-IR APO Macro s ukázkovým výkonem MTF (zaostření provedeno ve viditelném světle nevyžaduje korekce pro celé spektrum od UV až IR).

Využití Speed ​​Boosteru je dvojí. Jednak slouží jako adaptér objektivů Canon EF (ale ne EF-S) pro Sony NEX, s automatickým přenosem clony, optickou stabilizací a EXIF záznamem a jednak pro (pomalé) automatické ostření na novějších modelech objektivů Canon EF (po roce 2006). Speed Booster je v prodeji od ledna 2013 z webových stránek společnosti Metabones a její celosvětové dealerské sítě za cenu 599 dolarů plus poštovné a případné další daně a cla.

Metabones plánuje další varianty Speed Boosteru i pro další značky. Chcete-li se dozvědět více podrobností o této revoluční technologie, přečtěte si „Speed ​​Booster White Paper“ na stránkách Metabones.

Informace převzaty z oficiálních stránek Metabones.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Current day month ye@r *